Zalety weryfikacji kodów

Weryfikacja kodów kreskowych wpływa na znaczną poprawę jakości kodu i płynność produkcji. Błędne skanowanie kodu może być przyczyną występowania błędów produkcyjnych, nieoczekiwanych przerw produkcji, zwrotów czy nawet kar pieniężnych. Za pomocą weryfikacji kodów możliwe jest eliminowanie tych problemów zarówno na etapie drukowania czy oznaczania.

Weryfikacja kodów kreskowych poprawia jakość kodu oraz płynność produkcji. Nieprawidłowo zeskanowany kod kreskowy może być przyczyną poważnych problemów, od błędów produkcyjnych i przestojów w produkcji po zwroty produktów, a nawet kary pieniężne. Nieudane skanowanie może mieć katastrofalne skutki, spowalniając linie produkcyjne i powodując kosztowne przedruki, marnowanie produktów i zwroty. Weryfikacja kodów kreskowych umożliwia każdej osobie drukującej lub oznaczającej kody na zwalczenie tych problemów.

Kontrola jakości

Przy pomocy weryfikacji kodów producenci zostają powiadomieni o jakości kodów już na wczesnych etapach produkcji co eliminuje konieczność zwrotów wadliwych sztuk oraz ich ponownego drukowania. Weryfikacja gwarantuje, że etykieta czy kod naniesiony bezpośrednio na element będą czytelne na każdym etapie dostaw.

Zgodność ze standardami branżowymi

Kolejną zaletą weryfikatorów kodów są raporty informujące o jakości kodów. Aktualnie coraz więcej branż, które potrzebują spełnienia odpowiednich standardów jakości wymagają od producentów weryfikacji jakości kodów. Raport może być drukowany jaki i eksportowany do archiwum w celu udowadniania zgodności z umową i wymaganiami branżowymi.