In-Sight Explorer

Wszystkie produkty In-Sight, od czujników wizyjnych po systemy wizyjne, można skonfigurować przy użyciu wydajnego, lecz łatwego w użyciu oprogramowania In-Sight Explorer. Łatwy w użyciu interfejs  prowadzi użytkownika krok po kroku przez proces konfiguracji. Do trudniejszych zastosowań oferuje możliwości oraz elastyczność arkusza Spreadsheet .

Widok EasyBuilder

Środowisko konfiguracji EasyBuilder prowadzi operatora przez poszczególne kroki procesu konfiguracji.  Umożliwiając zarówno początkującym, jak i doświadczonym użytkownikom łatwe i szybkie skonfigurowanie aplikacji dla czujników i systemów wizyjnych.

Widok arkusza Spreadsheet

Arkusz kalkulacyjny In-Sight Spreadsheet zapewnia najwyższy poziom kontroli i bezpośredni dostęp do narzędzi wizyjnych i opcji komunikacji w bardziej problematycznych aplikacjach. Arkusz Spreadsheet zapewnia nie tylko elastyczność programowania i możliwość wprowadzenia niezbędnych modyfikacji, ale przede wszystkim pewność możliwości dostosowania urządzenia do wszystkich zastosowań wizyjnych.

Widok przepływu pracy z użyciem wielu inteligentnych kamer

System z wieloma inteligentnymi kamerami In-Sight VC200 łączy skuteczność i przyjazność arkusza kalkulacyjnego z graficznym widokiem przepływu pracy, dzięki czemu aplikacje z wieloma kamerami można łatwo konfigurować nawet w najbardziej problematycznych aplikacjach.

Łączność i komunikacja modułowa

Łączność z siecią zakładową ma zasadnicze znaczenie dla aplikacji systemów wizyjnych jako metoda na udostępnianie danych, wspieranie podejmowania decyzji oraz wprowadzanie wysokowydajnych procesów zintegrowanych. Pakiet komunikacyjny Cognex Connect™ obsługuje protokoły przemysłowe, w tym bardzo szybki Ethernet, co pozwala na łatwą integrację z siecią.
▪ Ethernet/IP
▪ PROFINET
▪ Modbus/TCP
▪ SLMP (Seamless Message Protocol)
▪ FTP
▪ OPC
▪ TCP/IP
▪ RS-232

Esybuilder: