Wizualizacja inspekcji wizyjnych VisionView

VisionView –  Systemy wizyjne Cognex® In-Sight®  oraz czytniki kodów DataMan® oferują wiele opcji wizualizacji środowiska  wykonawczego, które pomagają monitorować inspekcje w trybie „live” oraz umożliwiają uzyskanie dostępu do parametrów narzędzia bezpośrednio z hali produkcyjnej.

Oprogramowanie aplikacji VisionView

Interfejs operatora VisionView®  jest idealnym wyborem w zakresie podglądu, monitorowania i kontroli systemów wizyjnych In-sight oraz czytników kodów kreskowych z poziomu hali produkcyjnej. Interfejs pozwala operatorowi na specyficzne sterowanie, dopasowane do danej aplikacji.

Automatyczne wykrywanie systemu

Szybkie wykrywanie dowolnego systemu Cognex In-Sight lub DataMan w sieci.

 

Mieszaj i dopasowuj

Systemy View In-Sight oraz DataMan w widoku kafelkowym – do 9 połączeń w VisionView 900 i do 16 w VisionView PC.

 

Interfejs graficzny

Wyświetlaj kolorowe obrazy z nakładkami graficznymi i sygnalizacją kontroli.

 

Szybka aktualizacja obrazu

Zobacz najnowsze obrazy z inspekcji aby nadzorować Twój proces w czasie rzeczywistym

 

Dostęp do CustomView oraz EasyView 

Elementy sterujące utworzone w arkuszu kalkulacyjnym lub wybrane z listy oprogramowania In-Sight EasyBuilder®  mogą być wyświetlane na ekranie VisionView.

 

Uczenie czcionek podczas przebiegu procesu

Wyeliminuj przestoje związane z przełączaniem trybów, ucząc czcionek przy aktywnym procesie, bez komputera – idealny sposób w aplikacjach OCR/OCV.

 

Platformy VisionView

Oprogramowanie aplikacji VisionView jest dostępne na wielu platformach.

Panel wyświetlacza VisionView 900

Panel wyświetlacza VisionView 900 HMI monitoruje i kontroluje aplikacje In-Sight i DataMan w czasie ich wykonywania.

Interfejs chroniony hasłem umożliwia operatorom ładowanie zadań, dostosowanie parametrów narzędzi wizyjnych i obszarów ich działania oraz wyświetlanie wyników kontroli bezpośrednio na hali produkcyjnej, bez konieczności posiadania komputera.

  • 9-calowy/229mm ekran dotykowy zapewnia całkowitą kontrolę w trybie Runtime. Zielone/czerwone wskaźniki LED wyświetlają wynik kontroli w postaci pass/fail.
  • 2 porty USB do podłączenia myszy, klawiatury lub  przenośnego dysku do przechowywania obrazów z kamery
  • Możliwość podłączenia i monitorowania do 9 systemów

Oprogramowanie komputerowe VisionView PC

Oprogramowanie komputerowe VisionView obsługuje interfejs  na standardowym komputerze z systemem Windows® PC, bez potrzeby dodatkowego sprzętu.

VisionView CE-SL dla paneli CE innych producentów

Aby zaoszczędzić cenne miejsce na linii produkcyjnej oprogramowanie VisionView CE-SL działa na panelach HMI opartych na Windows CE od Rockwell, Siemens, Beijer i Advantech

Web HMI

Prosty w obsłudze interfejs typu „wskaż i kliknij” pozwala użytkownikowi na konfigurację dostosowanych do potrzeb aplikacji interfejsów HMI, zapewniających bezpieczną, niezależną od platformy wizualizację, za pośrednictwem urządzeń obsługujących przeglądarkę internetową w sieci. Operatorzy i inżynierowie kontroli mogą monitorować inspekcje, modyfikować parametry, zapisywać i ładować pliki zadań oraz przeglądać statystyki wydajności.

Kontrola wyświetlania In-Sight Display Control

Kontrola wyświetlania In-Sight ActiveX Display Control jest dostępna dla programistów, którzy potrzebują wyświetlać obrazy inspekcji w programach niestandardowych, jako część kompletnej aplikacji do sterowania maszyną.

Kompatybilne Systemy Cognex

Web HMI Cognex jest kompatybilny z pełną gamą czujników wizyjnych i systemów In-Sight. Oprogramowanie i panel VisionView obsługuje wszystkie czujniki i systemy In-Sight oraz ręczne i przeznaczone do montażu na stałe czytniki kodów kreskowych DataMan.