In-Sight D900 kamera inteligentna z Deep Learning

Systemy wizyjny wyposażony w oprogramowanie In-Sight ViDi.

Oprogramowanie przeznaczone do wizji maszynowej oparte na technologii Deep Learning.

In-Sight D900 to system wizyjny wyposażony w oprogramowanie In-Sight ViDi™  zaprojektowane specjalnie dla aplikacje wymagające Deep Learning. To specjalistyczne oprogramowanie sprawdzające się w zautomatyzowanych fabrykach, ułatwiające skomplikowaną weryfikację aplikacjach takich jak OCR, weryfikacja montażu, wykrywanie niepowtarzalnych defektów. Wizja oparta na Deep Learning najczęściej stosowana jest do aplikacji, w których człowiek lub standardowa wizja maszynowa jest niemożliwa do zastosowania.

Technologia In-Sight ViDi została wdrożona do smart kamery, która nie wymaga podłączenia do PC, do programowania wykorzystuję platformę In-Sight która znacznie upraszcza tworzenie aplikacji.

 

In-Sight ViDi Read proste narzędzie do zaawansowanego OCR

In-Sight D900 potrafi odczytać zdeformowane, pochylone, i źle naniesiony kody przy pomocy optycznego rozpoznawania kodów (OCR). Narzędzie In-Sight ViDi posiada bazę wyuczonych czcionek, dzięki temu urządzenie jest gotowe do pracy już po wyciągnięciu z pudełka i ustawieniu obszaru roboczego. IN-Sight ViDi może być rozwiązaniem dla specyficznych czcionek, których standardowy OCR nie jest w stanie zdekodować.

In-Sight ViDi  szybką i dokładną weryfikację montażu

In-Sight D900 niezawodnie wykrywa złożone elementy i obiekty oraz weryfikuje, czy części są prawidłowo zamontowane na podstawie ich lokalizacji, lub wcześniej zdefiniowanego układu. Narzędzie In-Sight ViDi Check może być wyuczone w zakresie obszernej biblioteki komponentów, które mogą pojawić się na obrazie, nawet jeśli ich będą one umiejscowione pod różnym kątem, lub będą różniły się wielkością.

In-Sight ViDi Detect  analiza złożonych zadań do wykrywania defektów

Narzędzie In-Sight ViDi Detect wyuczając widok prawidłowych elementów pozwala na identyfikację wadliwych elementów. Narzędzie idealnie sprawdza się do wykrywania anomalii na skomplikowanych elementach
i powierzchniach, nawet w sytuacjach w których defekty mogą być nieprzewidziane.

Zastosowanie arkusza kalkulacyjnego w In-Sight ułatwia tworzenie aplikacji

Wykorzystując intuicyjny interfejs arkusza kalkulacyjnego, In-Sight ViDi pozwala szybko skonfigurować i uruchomić aplikację wykorzystującą technologie Deep Learnign, bez konieczności programowania.

Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego znacznie upraszcza tworzenie aplikacji, a dzięki protokołom komunikacyjnym i wejściami/wyjściami cyfrowymi znacznie usprawnia integrację. In-Sight ViDi wyposażony jest również w tradycyjne narzędzia wizyjne zastosowane w produktach firmy Cognex (np.PatMaxRedline™) co znacznie przyśpiesza wdrożenie. Dzięki nowej technologii aplikację są szybkie i łatwe do skonfigurowania, nauczenia
i wdrożenia.

Zastosowany w potężnych, modułowych systemach wizyjnych

Oprogramowanie In-Sight ViDi w systemach In-Sight D900 może funkcjonować bez podłączenia do PC. Zachowanie klasy szczelności IP67 w modularnym produkcie, pozwala dobrać odpowiedni obiektyw, oświetlacz, filtry i osłonę, pozwoli dostosować system do wymagań każdej aplikacji. Produkt posiada specjalnie zaprojektowany silnik wnioskowania do rozwiązywania złożonych aplikacji Deep Learning dostosowanym do prędkości na liniach produkcyjnych.


Praca w środowisku In-Sight ViDi

Aplikacje dla systemów In-Sight ViDi tworzone są na komputerach z kartą graficzną wyposażoną w procesor GPU, na systemie operacyjnym Windows, przy zastosowaniu licencji szkoleniowej do oprogramowania In-Sight ViDi.
Po skonfigurowaniu, projekt jest wdrażany do systemu wizyjnego In-Sight D900 wspierającego oprogramowanie ViDi.

In-Sight D900 Specyfikacja
IS-D905 IS-D902
Rodzaj obrazu Monochromatyczny
Rodzaj matrycy 2/3 inch CMOS (3.45 μm x 3.45 μm piksela) 1/2.3 inch CMOS (3.45 μm x 3.45 μm piksela)
Rozdzielczość (piksel) 5 MP (2448 x 2048) 2.3 MP (1920 x 1200)
Szybkość akwizycji (Maks) 35 fps 75 fps
Pamięć Masowa Wbudowana 16GB ; Nieograniczona masowa za pomocą zdalnego urządzenia sieciowego
Operacyjna 3GB SDRAM
Dodatkowa Karta SD 8 GB, Możliwość podłączenia do serwerów FTP
Optyka Obiektyw C-Mount, S-Mount, Autofocus
Podświetlenie LED Status karty SD, Pass/Fail, pierścień kontrolny, sygnalizacja kontaktu z siecią, sygnalizacja błędu
Oświetlacze Oświetlenie zewnętrzne za pomocą złącza komunikacyjnego.
I/O Sieciowe Gigabit Ethernet (10/100/1000 Mbps)
Wbudowane 1 trigger (wejście), 1 Wejście cyfrowe, 2 Wyjścia cyfrowe, 2 Programowalne Wejścia/Wyjścia
Mechaniczne Złącze przemysłowe M12 Zasilanie/IO; Ethernet; Zasilanie/Kontrola światła zewnętrznego
Wymiary 53.4 mm (2.10 in) x 60.5 mm (2.38 in) x 121.0 mm (4.77 in)
Waga 380 g (13.4 oz.)
Stopień szczelności IP67 przy zastosowaniu osłonki na obiektyw typu C-mount lub zintegrowanego oświetlacza
Zasilanie 24 VDC