In-Sight 2800

System wizyjny In-Sight 2800 łączy technologię głębokiego uczenia się z tradycyjnymi narzędziami wizyjnymi opartymi na regułach w celu rozwiązywania szerokiego zakresu zastosowań. Od prostego wykrywania obecności/braku obecności po zaawansowane zadania kategoryzacji i sortowania, In-Sight 2800 stanowi łatwe do wdrożenia rozwiązanie odporne na błędy.

Wszechstronny zestaw narzędzi wizyjnych umożliwia realizację złożonych zadań

Integrując narzędzia oparte na regułach i głębokim uczeniu w jednym systemie wizyjnym, In-Sight 2800 rozwiązuje różnorodne zadania związane z zabezpieczaniem przed błędami. Narzędzia można wykorzystywać pojedynczo do prostych zadań lub łączyć je ze sobą, aby rozwiązywać trudniejsze sekwencje logiczne.

Nieograniczona liczba wyjść klasyfikacji i regionów zainteresowania zapewnia najwyższą elastyczność

Narzędzie ViDi EL Classifier identyfikuje i sortuje części na podstawie wielu cech lub właściwości. Umożliwia to klasyfikowanie usterek do różnych kategorii i prawidłowe identyfikowanie części z odchyleniami. Oprócz możliwości przypisywania wielu klasyfikacji, można skonfigurować wiele regionów zainteresowania, aby sprawdzać różne części obrazu za pomocą jednego wyzwalacza.

Środowisko programistyczne EasyBuilder upraszcza konfigurację i zapewnia szybki czas realizacji.

In-Sight 2800 umożliwia podłączenie i uzyskanie wyników w ciągu kilku minut – bez konieczności posiadania doświadczenia w programowaniu. Intuicyjne środowisko programistyczne EasyBuilder przeprowadza użytkowników krok po kroku przez konfigurację aplikacji, umożliwiając szybką realizację od sprawdzenia koncepcji do wdrożenia.

Wydajne i elastyczne zintegrowane oświetlenie zapewniające lepszej jakości obraz

Rejestruj obrazy o wysokiej rozdzielczości dowolnego produktu w dowolnym środowisku. Wielokolorowe oświetlenie (RGBW) optymalizuje formowanie obrazu, maksymalizując kontrast i oświetlenie, niezależnie od warunków pracy.

Modułowa, skalowalna architektura dla obecnych i przyszłych potrzeb

Dzięki elementom wymiennym w miejscu instalacji, In-Sight 2800 można modyfikować w celu dostosowania do różnych ustawień aplikacji i niestandardowych wymagań. Ta modułowość pozwala producentom szybko dostosować się do nowych części i dotrzymać kroku zmieniającym się wymaganiom.

Specyfikacja

Sensor1 /2.8″ CMOS monochromatyczny i kolorowy
Właściwości sensora6.17 mm przekątna, 2.8 µm piksele kwadratowe
Opcje rozdzielczości obrazuSVGA (720×540), 1.6 MP (1440×1080)
Czas otwarcia migawkiMin. ekspozycja: 29 μs Maks. czas naświetlania: do 10 ms (zintegrowane oświetlenie) / do 200 ms (oświetlenie zewnętrzne)
Prędkość akwizycji (Hz)Do 45 Hz
Pamięć wewnętrzna7GB
Warianty optykiMulti Torch: 12 mm, 16 mm (obiektyw High Speed Liquid Lens lub obiektyw z ręczną regulacją ostrości) Mini: 6,2 mm lub 16 mm (soczewka High Speed Liquid Lens)
Wejścia dyskretne2 optoizolowane
Wyjścia dyskretne2 optoizolowane
Inne punkty we/wy2 konfigurowalne przez użytkownika jako wejścia lub wyjścia
Wyjścia stanu5 diod LED stanu, dźwiękowy sygnał ostrzegawczy
OświetlenieMulti Torch: High-Powered Multi-Color 4 LED ring light (red, green, blue, white) Mini: 4 LED small form factor light for 6.2mm lens (red, blue, white, IR options) Mini HPIL: 4 LED small form factor high-powered light for 16 mm lens (red, white options)
KomunikacjaInterfejs szeregowy i Ethernet
ProtokołyTCP/IP, PROFINET, EtherNet/IP™, SLMP, OPC/UA, FTP
Zasilanie24V +/- 10%
Zużycie energii≤7.5W
MateriałABS, akryl, stop aluminium, NBR, PC, PET, PMMA, silikon, guma silikonowa, stal nierdzewna, TVP, stop cynku
Waga6.2 mm: 141 g; 16 mm: 169 g; Multi Torch: 290 g; Konfiguracja pod kątem prostym dodaje 50 g
WymiaryKonfiguracja prosta 6,2 mm: 42 x 24 x 76 mm Konfiguracja prosta 16 mm: 42 x 24 x 91 mm Konfiguracja pod kątem prostym 6,2 mm: 42 x 79 x 38 mm Konfiguracja pod kątem prostym 16 mm: 42 x 79 x 53 mm
Temperatura pracy0–40 °C (32–104 °F)
Temperatura przechowywania-10–60 °C (14–140 °F)
Wilgotność podczas pracy i przechowywania<95% bez kondensacji
OchronaIP67
Certyfikat RoHSYes
ZatwierdzeniaEU CE, US FCC, TUV CB NRTL IEC 61010

Oprogramowanie

System In-Sight 2800 jest programowany za pomocą interfejsu EasyBuilder w ramach pakietu In-Sight Vision Suite. Dzięki funkcji szkolenia typu “wskaż i kliknij” program EasyBuilder jest idealny do konfigurowania zadań, od prostych do złożonych. Intuicyjny proces prowadzi programistów krok po kroku przez konfigurację – od przechwytywania obrazu do końcowego rezultatu i dalej – umożliwiając zarówno nowym, jak i doświadczonym użytkownikom konfigurowanie aplikacji wizyjnych.

In-Sight 2800 jest również wyposażony w pełen zestaw narzędzi wizyjnych opartych na tradycyjnym i głębokim uczeniu, które umożliwiają rozwiązywanie różnorodnych problemów związanych z eliminacją błędów. Obszerna biblioteka dostosowuje się do wszystkich poziomów umiejętności, zapewniając dostęp do sprawdzonych w branży algorytmów opartych na regułach, takich jak Measure Distance, Pixel Count, Count Patterns i Math and Logic Tools, a także do innowacyjnych, łatwych w użyciu narzędzi ViDi EL.

Używając wstępnie wytrenowanego zestawu algorytmów opartych na głębokim uczeniu, narzędzia ViDi EL rozwiązują złożone aplikacje, takie jak zaawansowana segmentacja i klasyfikacja, w ciągu kilku minut. Szkolenie jest proste, wymaga zaledwie 5 do 10 obrazów na klasę i zapewnia szybkie, wiarygodne wyniki w czasie rzeczywistym – nie jest wymagane doświadczenie w programowaniu lub głębokim uczeniu.

Klasyfikacja ViDi EL

Narzędzie ViDi EL Classify wykorzystuje głębokie uczenie do automatycznej identyfikacji i sortowania obiektów na klasy na podstawie wielu typów defektów lub cech zdefiniowanych przez użytkownika. W ramach tej samej klasy obiektów, ten zaawansowany klasyfikator jest w stanie rozróżnić wizualnie podobne, ale różne obiekty. ViDi EL Classify może być używany do wykrywania błędów w szerokiej gamie produktów, od tak prostych jak OK/NG aż po klasyfikację części z różnicami.

Aplikacje

In-Sight 2800 ułatwia widzenie we wszystkich gałęziach przemysłu, automatyzując szeroki zakres zastosowań dzięki modułowej budowie sprzętu i bogatemu zestawowi narzędzi. Dzięki niezrównanej łatwości obsługi to rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich poziomów umiejętności, bez względu na wcześniejsze doświadczenie w zakresie systemów wizyjnych i programowania.

  • Automotive

Kontrola jakości uszczelek
Sprawdza, czy uszczelki zostały wykonane poprawnie na podstawie obecności/braku wad.

Kontrola łożysk kulkowych

Potwierdza obecność/ nieobecność kulek w pierścieniach łożysk, aby zapewnić prawidłowy montaż.

  • Żywność i napoje

Kontrola szczelności butelek

Sprawdza, czy butelki są właściwie zaplombowane i klasyfikuje je jako zaliczone/niezaliczone.

  • Przemysł farmaceutyczny

Kontrola jakości blistrów

Wykrywa obecność/brak tabletek w opakowaniu blistrowym w celu zapewnienia kompletności.

Materiały do pobrania