Czytniki kodów serii DataMan 470

DataMan 474, przełomowy, stacjonarny czytnik kodów, wspierany najwyższej klasy algorytmami 2DMax z PowerGrid i 1DMax z HotBars. Nowa seria czytników DMR-47_ to zupełnie nowe podejście w kwestii oprogramowania Dataman Setup Tool 6.1.1 oraz samego hardware’u, 7 rdzeniowy procesor, technologia przetwarzania obrazu HDR/HDR+, Gigabit Ethernet oraz niezliczone możliwości konfiguracji modułowej optyki i oświetlania.

Najważniejsze cechy czytnika

DataMan 474 jest najbardziej elastycznym i skutecznym czytnikiem w przestrzeni rynku premium aplikacji, zdolnym do rozwiązywania najtrudniejszych aplikacji i najbardziej wymagających kodów. Cechami DataMan 474 są siedmio-rdzeniowe przetwarzanie pracujące na najwyższej klasy algorytmami czytania kodów ID Cognex’a zawierającego 2Dmax z PowerGridem i 1DMax z HotBars’em. Ten poziom mocy przetwarzania jest bezkonkurencyjny w przemyśle i pozwala aplikacją działać na nieosiągalnej do tej pory prędkości. Dataman 474 zmienia pewien etap w tworzeniu technologii obrazu poprzez wprowadzenie HDR i opatentowanej technologii HDR+. Technologię te pozwalają DataMan 474 osiągać wysokiej jakości obrazy nawet dla najtrudniejszych, zniszczonych lub słabego kontrastu kodów.

Obraz HDR używa najnowszych technologii czujniku obrazu CMOS, który jest 16 razy bardziej szczegółowy niż standardowy czujnik. HDR wykorzystuję dodatkowe dane obrazu do globalnego wzmocnienia jakości i kontrastu obrazu.
HDR+ jest zaawansowanym, opatentowanym algorytmem który rozciąga do granic obecną technologię HDR przez dalsze automatyczne zwiększanie zlokalizowanych zmian kontrastu. To tworzy bardziej jednolity obraz w pojedynczej akwizycji pozwalającej na większą głębię pola, szybsze prędkości linii i zwiększenie obsługi trudnych kodów.


DataMan 474 posiada wysokiej rozdzielczości 3,1 megapixelowy czujnik pozwalający na większe pole widzenia i głębie obrazu niż inne czytniki. Czyta duże i małe kody o różnych kątach, zawierających dużą gęstość kodów 2D DPM.
DataMan 474 zawiera Gigabit Ethernet dla szybkiego, transferu wysokiej rozdzielczości obrazu do pomocy w diagnozie przyczyn nieprzeczytanych kodów. Dostępna technologia Real Time Monitoring( RTM) zapewnia opinie o wydajności DataMana 474 w łatwym w użyciu panelu(dashborads) co pomaga w optymalizacji procesu.
Jako standard dla rodziny DataMan czytników ID, DataMan 474 zbudowany jest z myślą modułowości i elastyczności. Szeroki wybór soczewek, światła i opcja ekspandera pola pozwala czytnikowi na bycie zoptymalizowanym dla aplikacji, aby zapewnić najlepszy format obrazu, czytanie stawki oraz prędkość rozszyfrowania – czy czytanie wielu symboli z etykiety wysyłkowej, wysokiej prędkości kodów 1D np. na linii produkcji napojów czy bardzo zniszczonych czy niewidocznych kodów DPM np. w branży automotive. Data 474 jest kompatybilny ze starymi istniejącymi akcesoriami DM300/360, zapewniając również szeroki zakres elastyczności aplikacji.
Łatwe w użyciu ulepszenia w Setup Tool wersji 6.1.9 tworzy opcję DataMan 474, jak i również innych produktów stacjonarnych DataMan łatwiejszymi niż zwykle. Proces krok po kroku, asystent aplikacji i ulepszenie strojenie funkcjonalności pozwalają klientowi rozwinięcie swojej aplikacji w rekordowym czasie – w szybkości równej połowie czasu do konkurencyjnych produktów.
DataMan posiada kartę MicroSd dla automatycznego tworzenia kopii zapasowej i przywrócenia plików konfiguracyjnych. W wyjątkowych przypadkach czytnik musi być zastąpiony, użytkownik z łatwością wyjmuję kartę MicroSD , wkłada ją do nowego czytnika, a następnie go zasila. Nowy czytnik w tym momencie posiada te same konfigurację co stary bez użycia komputera.

Trzy najważniejsze zalety:

1. Najlepszej klasy obrazowanie
• Modułowe oświetlenie/Soczewkowanie+ opatentowany HDR+
2. Najwyższa wydajność i prędkość odczytu
• Zaawansowane algorytmy z 7 rdzeniową mocą procesową
3. Szybsza instalacja zaawansowanej konfiguracji
• Zoptymalizowana łatwa w użyciu

Najważniejsze parametry charakteryzujące czytnik:

– Wysokiej prędkości 7-rdzeniowy procesor
– 2048 x 1536 wysokiej czułości czujnik obrazu CMOS
– 2DMax z PowerGridem (tylko dla modelów X) i 1DMax with HotBars II
– HDR i opatentowana wzmocniona technologia obrazu HDR+
– Komunikacja seryjna i Gigabit Ethernet
– Wsparcie RS-232, TCP/IP,PROFINET, EtherNetIP, SLMP, Modbus TCP, NTP, SFTP, FTP I protokoły M/S; dostępne programowanie Java dla niestandardowych protokołów
– Możliwość przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym
– Pole konfiguracyjne iluminacji i optyki:
o 24 mm f/10 i 10.3 mm f/5 opcji płynnych soczewek
o Dostępność różnorodnych opcji oświetlenia w barwie czerwonej, białej, IR i niebieskiej
o Kompatybilne z technologią XpandTM
o Filtry pasmowe, zawierające filtr polaryzacyjny
– Panel interfejsu użytkownika
o Trigger i przyciski regulujące
o Diody Led stanu
o 360-stopniowy „dobrze czytający” wskaźnik pierścienia LED

Najważniejsze zastosowania i aplikację

– Automotive
o Trudne kody DPM (znakowanie mikro udarowe i laserowe); niskiego kontrastu lub słabo widoczne kody
o Poziom 1 i Poziom 2 dostawców komponentów

– Elektronika
o Duże FOV z wieloma kodami na PCBs
o Małe kody 2D DataMatrix na PCBs

– Przemysł spożywczy
o Wysokiej prędkości kody 1D na plastikowych etykietach lub wydrukowanych na butelkach/puszkach

– Farmacja-
o Pakowanie skrzynek (pakowanie wiele małych pojemników w środku dużego, kody na różnych wysokościach na szerokim FOV)
o Małe kody 2D na butelki na leki

– Obsługa dokumentów
o Wysokiej prędkości kody 1D i 2D

– Identyfikator opon (tylko Cognex SSE’s)
o Pojedyncza opona
o Ułożone opony